Laktační poradenství

Kojení patří k nejkrásnějšímu období v životě matky. Je přirozené a intuitivní, avšak opředeno o celou řadu mýtů, které o kojení kolují a které tento předpoklad narušují. Toto bývá nejčastějším důvodem potíží s kojením a může vést i k předčasnému (nechtěnému) ukončení kojení.

Udělám vše pro to, aby bylo vaše kojení úspěšné tak, jak si to přejete vy. Bezbolestné, plné lásky, něhy a radosti ke spokojenosti Vás a Vašeho miminka. 

S čím se na mě můžete obracet

 • Řešení problému při kojení:
  1. Máte doma novorozence s nadměrným úbytkem porodní hmotnosti nebo hůř prospívající dítě?
  2. Má vaše dítě problém přisát se nebo zažíváte doma bojkot kojení?
  3. Dostali jste v porodnici kloboučky a chcete je odbourat?
  4. Máte pocit nedostatku mateřského mléka?
  5. Musíte dítě dokrmovat a zároveň máte dostatek svého mléka a nevíte, jak to skloubit?
  6. Bolí vás kojení?
  7. Potýkáte se se zánětem prsu, bolestivými bradavky, ragády, kvasinkovou infekci nebo jinými zdravotnými obtížemi, které souvisejí s kojením?
  8. Potřebujete udržet laktaci při separaci?
  9. Potřebujete/chcete dítě odstavit, ale nevíte jak na to?
  10. Reaguje Vaše dítě alergicky na mateřské mléko?
 • Před porodem:
  1. Obecní příprava na kojení prvorodičky
  2. Příprava na kojení vícerodičky, když předchozí kojení neprobíhalo podle vašich představ
  3. Příprava na tandemové kojení
  4. Příprava na kojení vícerčat
 • Po porodu:
  1. Měli jste komplikovaný porod, sekci nebo se vám narodilo předčasňátko a nástup laktace je obtížný?

Jak konzultace probíhá

Poradenství může probíhat telefonicky nebo ve formě osobní návštěvy u vás doma. Záleží, s jakým problémem se na mně obracíte nebo jakou máte preferenci.

V případě urgentních stavů (horečky, záněty prsou, retence…) mi prosím nejdříve napište sms ve stylu: Mám akutní problém s kojením a já Vám hned odepíšu, kdy si můžeme zavolat a problém telefonicky vyřešit. V případě neakutních preventivních stavů prosím volejte v pracovní dny i víkendy 9-15 hod, 17-20 hod. Pokud nezvedám, zanechte mi prosím zprávu a já se vám ozvu zpět jakmile budu k dispozici. V případě zájmu o osobní návštěvu mě můžete kontaktovat jak telefonicky, tak i prostřednictvím mailu nebo objednávacího formuláře v dolní části stránky.

Osobní návštěva a laktační poradenství není jen o technice kojení a radách, jak na to (nebo jak z toho ven), ale především o empatii, podpoře a zvýšení sebevědomí matky, které bývá často narušeno okolím nebo i zkušenostmi z porodnice (s takovými prsy kojit nebudete). Na konzultaci si vše podrobně vysvětlíme i prakticky ukážeme. Jako nutriční terapeutka s Vámi ráda proberu i Váš jídelníček, který je důležitým faktorem úspěšné laktace i úrovně Vaší energie. Mnohdy je strava kojící matky zbytečně restriktivní z důvodu obav o bolesti bříška nebo případné alergie. Pokud se potýkáte s nadýmáním bříška Vašeho děťátka nebo alergickými reakcemi, na návštěvě můžu zkontrolovat stolici a kůži děťátka a probereme Vaši stravu a možnosti. Vše je v ceně poradenství. V případě zájmu můžu nabídnout vypracování jídelníčku v případě, že je nutné dietní omezení.

Cena laktačního poradenství je 1300 kč/hodinu včetně dopravy po Brně. Pokud bydlíte mimo Brno, bude účtován poplatek 10 kč/km. Cestovné se počítá od provozovny Lišejníkova 3, Brno. Každých dalších 15 min. započaté konzultace je za 150 kč. V ceně poradenství je možnost využití telefonické nebo mailové komunikace po dobu 1 měsíce. Součástí je i vypracování dokumentace, pokud jí budete potřebovat.

Platbu předem nevyžaduji. Po návštěvě Vám pošlu fakturu, kterou následně uhradíte převodem na účet, nebo lze platit i hotově. 

Věděli jste, že těhotné ženy a maminky (až do 12 měsíců po porodu) mohou u VZP v rámci programu “Maminka” využít příspěvek až 5000 Kč i na služby laktačních poradkyň? Vše, co potřebujete je pouze doklad o zaplacení, který vám po konzultaci vystavím, rodný list dítěte a vyplněnou žádost u VZP (lze podat i online). Máte tedy možnost využit mé služby zdarma! Podobné výhody můžete čerpat i u jiných pojišťoven, zeptejte se na to.